Vyberte stránku

Ekonomická olympiáda

Na konci listopadu se studenti oborů Veřejnosprávní činnost a Podnikání zúčastnili online soutěže Ekonomická olympiáda.

Test se zaměřoval na znalosti z oblastí Metodologie ekonomie, Mikroekonomie, Makroekonomie, Mezinárodní ekonomie, Hospodářská politika a Finanční ekonomie.

Každý student odpovídal na 25 různých otázek v časovém limitu 40 minut.

Po ukončení školních kol jsme s radostí zjistili, že naši studenti se umístili na krásném 10. místě z 23 škol (včetně gymnázií a obchodních akademií) v Pardubickém kraji.

K tomuto výsledku našim žákům gratulujeme.


Zlatý masér 2021

Žáci naší školy se zúčastnili 21. 10. 2021 již 6. ročníku celorepublikové soutěže „Zlatý masér“ konané v lázních Klimkovice.

Sportovní masáž jednotlivců dokonale předvedl Martin Gyömbér ze 3. ročníku. V synchronní sportovní masáži bojovaly o přední příčky Julie Svatošová a Míša Zezulková, které předvedly rovněž perfektní výkon. Konkurence byla opravdu velká, výkony soutěžících velice vyrovnané a hodnocení poroty leckdy těžko pochopitelné. Bohužel se naši žáci na předních příčkách neumístili, přesto na ně můžeme být pyšní, protože jejich soutěžní výkony byly skvělé.

Myslím, že tento den si všichni užili a i když medaile nepřivezli, získali nová přátelství a odborné zkušenosti.


Studenti Obchodky uspěli v ekonomických soutěžích

Studenti maturitních ročníků Střední školy obchodní a služeb SČMSD Polička možnosti zúčastnit se soutěže využili v uplynulých týdnech dokonce dvakrát.

Nejprve se zapojili do Ekonomické olympiády, což je mezinárodní soutěž ve znalostech týkajících se ekonomie a financí pro studenty středních škol. Tvůrci otázek pro Ekonomickou olympiádu jsou odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky. Studenti v této soutěži využívali znalosti z oblasti finanční gramotnosti a v nemalé míře i vědomosti získané v ekonomických předmětech. Nejúspěšnějším řešitelem byl Miloš Prášek, který se probojoval do krajského kola.

Druhou příležitostí prokázat své znalosti byl 10. ročník soutěže Finanční gramotnost, do jehož školního kola se letos zapojilo více než 15 000 žáků z celé České republiky. Také v této soutěži jsme zaznamenali úspěch a tým ve složení Miloš Prášek, Michal Pidra a Eva Pražáková se během února zúčastní okresního kola.

Výuka v této náročné době není jednoduchá. Naše škola již v březnu minulého roku začala učit své žáky přes platformu Teams. Bylo to náročné a hektické období, informace a zkušenosti jsme získávali postupně, ale snaha se vyplatila. Na druhou vlnu jsme se dobře připravili a v případě potřeby jsme schopni výuku plynule převést z prezenční formy do distanční podoby. Většina vyučovacích hodin na naší škole probíhá on-line. Pro učitele to znamená více než kdy jindy hledat nápady, jak výuku učinit zajímavou. A právě možnost zúčastnit se soutěží a porovnat své znalosti se žáky z celé České republiky je jedním ze způsobů, jak vyučování zatraktivnit.

Ing. Stanislava Kysilková, SŠ obchodní a služeb SČMSD Polička


Získali jsme ocenění za SOP

Žákyně naší školy Lucie Petrová absolventka tříletého učebního oboru Kadeřník získala od hospodářské komory ČR Čestné uznání v soutěži o nejlepší Samostatnou odbornou práci v oboru Kadeřník na téma: „Dámský společenský výčes ve stylu Karnevalu“. Tato práce je součástí závěrečné zkoušky tohoto oboru. Lucie si s vypracováním dala velice záležet, pečlivě vše odborně popsala a zdokumentovala fotografiemi. Byla vybrána z desítek prací mezi nejlepší.

Patří jí velká gratulace.

KALIBR CUP 2020

SOUTĚŽ ODBORNÝCH DOVEDNOSTÍ 2019

ZLATÝ MASÉR 2019

ÚSPĚCH NAŠICH ŽÁKYŇ NA JUNIORSKÉM MISTROVSTVÍ ČR V PRAZE

 

 


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /srv/_container/_1000194/web/content/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44
Facebook Pagelike Widget