Vyberte stránku

Žáci Obchodky absolvovali od 2. 1. – 6. 1. 2023 díky organizaci pana učitele Kiliana týdenní lyžařský kurz v Jánských Lázních. Sněhové podmínky nebyly vůbec ideální, přesto jsme se plni odhodlání a s veškerým lyžařským vybavením, namačkali do autobusu a vyrazili směr Krkonoše.

Po dvouhodinové cestě nás čekalo příjemné uvítání v penzionu Adélka, nedaleko od lanovek a sjezdovek na Černou Horu. Po ubytování a uvítacím obědě jsme se vypravili s lyžemi na blízkou sjezdovku, kde jsme vyhodnotili lyžařské dovednosti žáků a rozdělili je do skupin. Po večeři se celá výprava vydala na večerní obhlídku Jánských Lázní.

Druhý den jsme natěšeni vyrazili na jedinou sjezdovku, která byla otevřená, lanovkou na nejvyšší kopec. Vzhledem ke sněhovým podmínkám byl sjezd dolů dosti zajímavý a leckdy i náročný. Nicméně jsme se nakonec téměř všichni lyžovali až do odpoledních hodin. Zničeni jsme přivítali večeři a večerní program nabitý možnostmi sportovních her (pin – pong, fotbálek, šipky) v herně penzionu. K dispozici bylo také využití wellness odpočinku – sauny a vířivky.

Středeční den jsme zahájili jízdou přeplněným skibusem do nedaleké Pece pod Sněžkou, kde bylo připraveno pro lyžaře více sjezdovek. Sněhové podmínky v tomto resortu byly mnohem příznivější a žáci mohli mnohem více pilovat techniku a rychlost sjezdového lyžování. V odpoledních hodinách, kdy už nás bolelo celé tělo, jsme se vydali zpět skibusem do penzionu.

Počasí se začalo horšit a čtvrteční den intenzivně pršelo, takže kvalita sněhu šla prudce dolů a nedalo se lyžovat. Žádné velké zklamání se ovšem nekonalo, většina osazenstva byla nadšená, že může po dvou náročných dnech odpočívat. Z důvodu nepříznivého počasí jsme jako odpolední program zvolili bowling v nedaleké Velké Úpě.

Týden utekl jako voda a byl tady pátek – den odjezdu. V plánu byl výšlap na nedalekou stezku v korunách stromů. Za nepříliš vycházkového počasí jsme tedy vyrazili do oblak. Výhled mlhavý, cesta blátivá, ale nevzdali jsme se a vystoupali až na vrchol.

V odpoledních hodinách jsme se příjemně znavení a plní zážitků vrátili domů. Doufáme, že si žáci i přes různé překážky lyžařský kurz užili a nic je neodradí od účasti na dalších podobných akcích.

Jurášová, Kilian, Svoboda