Vyberte stránku

Soutěž odborných dovedností 2019

 

Ve středu 13. listopadu 2019 se uskutečnila v Tylově domě tradiční soutěž odborných dovedností oborů Kosmetické služby a Kadeřník. Žáci bojovali o post té nejlepší kosmetičky a kadeřnice ve škole. Téma pro letošní rok „PÁRTY“ si žáci zvolili sami, koneckonců přichází čas vánočních večírků, novoročních oslav a plesová sezóna. Celé soutěžní klání s doprovodným programem probíhalo v rámci Dne otevřených dveří školy.

Pod rukama kadeřnic vznikaly zajímavé účesy na různorodé párty akce. S účesem musel ladit i kostým, který si žákyně pracně připravili. Líčení a make – up modelek nezůstal v pozadí a dokonale ladil s celkovou vizáží. Za vším stálo velké úsilí nejen žáků, kteří se poctivě připravovali v rámci odborného výcviku, ale také učitelek, které trpělivě pomáhaly i s nejmenšími detaily.

Součástí dne byly také workshopy oborů Kadeřník, Kosmetické služby a Rekondiční a sportovní masér, v rámci nichž mohli návštěvníci využít služeb našich žáků a ověřit jejich kvalitu doslova na vlastní kůži. Doprovodný program zpestřili žáci i tanečním vystoupením, zpěvem a maséři ukázkou bambusové masáže, se kterou nedávno slavili úspěch na mezinárodní soutěži Zlatý masér 2019 v Klimkovicích.

A jak to všechno dopadlo? Porota měla těžký úkol vybrat ze všech ten nejlepší model.  V účesové tvorbě se nejlépe umístila Natálie Hurychová, v líčení Nikola Lenčéšová. Všem žákům a modelkám, kteří se účastnili soutěže, patří velké uznání a gratulace. Předvést se před spolužáky, učiteli i návštěvníky je vždy výzva.

Poděkování patří spolupracovníkům v Tylově domu, všem pracovníkům školy, kteří se na přípravě a organizaci podíleli, a také všem sponzorům soutěže. Děkujeme městu Polička, firmám Prévia, Subrina professional, SAPO Pohodlí, Schwarzkopf Professional, Goldwell, Ryor, Kosmetika Moje.

Věříme, že návštěvníci soutěže i Dne otevřených dveří ve škole byli spokojeni a užili si u nás příjemný den. Péče není nikdy dost!