Vyberte stránku

Obchodka na Majálesu 2022

V prvním májovém týdnu se po dvouleté koronavirové pauze opět uskutečnil poličský Majáles. Hlavním organizátorem bylo Gymnázium Polička, ale naši studenti i pedagogové se s chutí zúčastnili.
Oslavy začali ve středu 4.5. průvodem, po kterém následovaly aktivity a workshopy v parku. Především část v parku se z pohledu naší školy hodně vydařila, stánek kosmetiček, kadeřnic a masérů byl středem zájmu jak dětí, tak dospělých.
Následoval večerní program v DK Polička, pro který si studenti připravili PUB kvíz s 50 otázkami z různých oborů. Na tvorbě otázek se podíleli učitelé i studenti ze všech tří poličských středních škol, takže jejich skladba byla opravdu pestrá. Kvízu se účastnilo 15 družstev, Obchodku reprezentovali dva týmy. Ani jeden z nich se neumístil na předních místech, ale večer jsme si v pohodové atmosféře užili.
Majálesový program byl zakončen ve čtvrtek opět v Divadelním klubu, kde vystoupily místní kapely BedRock  a Paní věší prádlo. I tato akce se vydařila a byla úspěšnou tečkou za majálesovým programem.

Jiří Kašpar, BA(Hons)