Vyberte stránku

Kurz tejpování

 

Tejpy jste už určitě viděli. Vrcholoví sportovci na ně nedají dopustit. A možná jste si všimli, že i tanečníci StarDance je využívají ke zpevnění svalů nebo jako prevenci či  podpůrnou léčbu zranění a otoků. Tejpování je terapie využívající tejpy nebo tejpovací pásky „přilepené“ na přesně určená místa, s přesným vyvážením tahu a naopak povolení. Léčí, stabilizují a přitom neomezují pohyb a normální lidské aktivity. Kineziotejpy je výhodné použít ke zkrácení doby hojení, urychlení uzdravovacího procesu nebo jako prevenci dalších zranění při sportu.

Dne 26. a 27. 11. 2019 proběhl kurz tejpování pro žáky oboru Rekondiční a sportovní masér Střední školy obchodní a služeb SČMSD v Poličce. A co jsme se na kurzu naučili?

Začali jsme historií tejpování, pokračovali jsme principy fungování elastických tejpů a vlastnostmi užívaného materiálu. Dozvěděli jsme se, kdy být opatrní a netejpovat,  tzn. o kontraindikacích. A také jakým způsobem správně tejpy používat, jak je stříhat a správně lepit i o  úpravě pokožky před lepením.

Celé dva dny jsme si hlavně vše prakticky zkoušeli. Protože pásky jsou barevné, mohli jsme se vyžít i po estetické stránce. Kurz byl pro nás velice přínosný a zajímavý, všem se moc líbil a novou techniku jsme se rádi učili. Rozšířili jsme si praktické dovednosti o metodu, kterou jistě při svém budoucím povolání využijeme a také můžeme nabídnout klientům školního salónu. Odměnou nám byl certifikát z kurzu, který byl pro nás, jako žáky školy, i finančně velmi zajímavý.

 

Děkujeme paní lektorce Marcele Gregorové

Žáci oboru Rekondiční a sportovní masér