Vyberte stránku

Galerie našich absolventů úspěšných v praxi

 

Máme mnoho absolventů, kteří jsou úspěšní v praxi. Někteří z nich nás pravidelně kontaktují a o své úspěchy se s námi dělí. Na této stránce se s některými z nich můžete seznámit.

Pokud jste naším absolventem a chcete se s námi o své úspěchy v praxi podělit, rádi uvítáme zpětnou vazbu. Budete-li o to stát, velice rádi budeme Vaše úspěchy prezentovat v galerii, kterou si právě prohlížíte.

Ondřej Dobeš

Ondra Dobeš v současnosti působí v Pardubickém podnikatelském inkubátoru P-PINK. Tomu předcházela zkušenost z univerzitního prostředí, kde vystudoval obor Veřejná ekonomika a správa. Rovněž byl členem Akademického senátu Fakulty ekonomicko-správní, zastupoval univerzitu ve Studentské komoře Rady vysokých škol a předsedal Studentské radě Univerzity Pardubice. Zahraniční zkušeností mu byl semestr strávený v Litvě. Absolvoval stáž v CzechInvestu a dnes všechny dosavadní zkušenosti zúročí při své práci, která obnáší systematickou podporu mladým začínajícím podnikatelům nebo při přípravách nejrůznějších marketingových eventů. Zároveň dokončuje magisterské studium v anglickém programu Regional Development and Governance.

Ondřej Dobeš

Jmenuji se Lukáš Vacek a jsem bývalým studentem Střední školy obchodní a služeb v Poličce, kde jsem vystudoval obor podnikání a to v roce 2019.

Velice mě těší, že jsem se zde celé dva roky mohl vzdělávat a také mohl poznat tak skvělý kolektiv, ať už přátel nebo učitelů. Díky těmto lidem mohu dělat takovou práci, která mě opravdu baví a doufám, že i do budoucna bavit bude.

K Policii ČR jsem nastoupil ihned po složení maturitní zkoušky.
Aby se tam člověk mohl dostat, tak musí složit několik zkoušek, takže je to celkem dlouhý proces. Nejdříve jsem musel podstoupit psychické, fyzické a zdravotní testy. Když toto člověk úspěšně podstoupí, tak musí nastoupit na školu, neboli Základní odbornou přípravu a na řízenou praxi, která trvá se vším všudy 12 měsíců.
Sice to byla dlouhá cesta, ale určitě za to stála.

Ještě bych rád zmínil, že mnoho lidí práci Policii ČR kritizuje, i když vůbec neví, co to všechno obnáší. Denně nasazujeme své životy, aby byli všichni v bezpečí.

Nakonec bych vám chtěl popřát hodně štěstí, zdraví a hlavně hodně úspěchů.
Mějte se hezky.

Luboš Boháč

Jmenuji se Luboš Boháč. V letech 2004 až 2008 jsem studoval Střední školu obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o.,obor Obchodník, zakončený maturitní zkouškou.

Po maturitě jsem tři roky vykonával dělnické profese ( ruční výkopové práce, dláždění, pomocné práce na stavbách, … ).

Dne 28. 8. 2011  jsem dostal příležitost zúčastnit se vzdělávacího semináře v oblastí finanční gramotnosti (finanční vzdělávání a zprostředkování). Od tohoto data se mi kompletně změnil život. Pomocí dalších školení jsem pochopil, jak funguje obchod, služby a lidský mozek. A také to, že pokud člověk chce být v životě úspěšný, nemusí mít talent, štěstí, známosti ani žádné výjimečné schopnosti.

Úspěch se dá naučit a je jedno, v jakém oboru člověk podniká. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla a učit se od úspěšných lidi. Za mě hodně důležité vlastnosti pro úspěch jsou cíle a vize, vytrvalost, motivační literatura + motivační nahrávky, okruh lidí a učit se od úspěšných lidí.

Bohužel v dnešní společnosti spousta lidí své cíle nemá a vůbec neví, kam míří. Nyní se nacházím na pozici strukturního ředitele a v mém týmu máme v Pardubickém kraji celkem 5 kanceláří.

Mé záliby jsou jízda na kole, běhání, florbal, rybaření, auta, příroda, procházky, hledání investičních nemovitostí, osobní rozvoj.

Luboš Boháč, strukturní ředitel, ZFP akademie, a.s.

Jmenuji se Marie Tomková. Po ukončení povinné školní docházky jsem studovala na Střední škole obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o. obor Kadeřník. Po složení závěrečné zkoušky jsem se přihlásila na dvouleté studium v této škole, obor  Podnikání, se zaměřením na vlasovou kosmetiku. Studium jsem zakončila maturitní zkouškou. Během studia jsem absolvovala kurzy manikúry a pedikúry. Také jsem se zúčastnila školní soutěže v účesové tvorbě na téma ,, NA VLNÁCH LUXUSU”. Po složení maturitní zkoušky jsem začala pracovat ve dvou kadeřnických salonech, které jsem si sama zařídila. Mezitím jsem se přihlásila ke studiu pedagogiky v Pardubicích, kde jsem úspěšně složila zkoušku. V současné době vyučuji odborný výcvik v oboru Kadeřník ve Střední škole obchodní a služeb SČMSD, Polička. Zúčastňuji se školních soutěží jako hodnotící člen komise a jsem přísedící u závěrečných zkoušek odborného výcviku. Své dovednosti a znalosti nadále uplatňuji ve svých kadeřnických salonech.

Jmenuji se Linda Stratilová, je mi 22 let a na Střední skole obchodní a služeb SČMSD Polička, s.r.o. jsem absolvovala 3letý obor Rekondiční a sportovní masér. Poté jsem vystudovala nástavbové studium, obor Podnikání. Na škole se mi tak líbilo, že jsem přijala skvělou pracovní nabídku, učit odborný výcvik v oboru Rekondiční a sportovní masér. Díky precizní přípravě jsem uspěla na soutěži Zlatý masér. Jsem moc ráda, že jsem si mohla vybrat tuto školu nejen pro přípravu na svou budoucí profesi, ale i jako pracovní působiště.

Karolína Dušilová

Jmenuji se Karolína Dušilová a v roce 2019 jsem ukončila studium oboru Kosmetické služby na SŠ Obchodní a služeb SČMSD v Poličce. V průběhu studia jsem využila nabídku školy a absolvovala několik odborných kurzů, které obohatily a doplnily mé odborné dovednosti. Velkým přínosem pro moji budoucí praxi byla měsíční zahraniční stáž v posledním ročníku studia v Itálii.

Bezprostředně po ukončení studia jsem začala usilovat o otevření vlastního kosmetického salonu. Na konci roku 2019 jsem tento cíl naplnila a podnikám. Nadále se chci v oboru kosmetických služeb vzdělávat, sleduji trendy a do budoucna se nezříkám ani navazovacího pedagogického studia, které by mi umožnilo předávat zkušenosti a nadšení další generaci. Možná právě na své “alma mater” v Poličce.

Petr Dachovský

Petr Dachovský, který studoval obor Kadeřník ve Střední škole obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o., od 1.1.2016 pracuje ve svém salonu ROYAL HAIR by Petr Dachovský v Pardubicích.

Tento salon pracuje s italskou značkou Previa, pro kterou Petr natáčel mnoho promo videí. Některé ze zmiňovaných videí byly k vidění v pořadu Showroom na Óčku. Ve svém salonu rád tvoří extravagantní střihy pánského i dámského stylu, ale nejvíce se vvžívá v proměně celkového looku klienta. Na proměnách se podílel i v pořadu Sama Doma na ČT1 s Marcelem Šťástkou.

Nela Pavlíková

Jmenuji se Nela Pavlíková. Studovala jsem 4 roky obor Kosmetické služby na SŠ obchodní a služeb v Poličce. Již během studia 4. ročníku jsem si zařídila vlastní kosmetický salon. V současné době již rok samostatně podnikám a jsem velice spokojená.