Vyberte stránku

Europass

Najít dobrou práci, která není zaplacena jen minimální mzdou, je dnes těžší než v uplynulých letech. Mladí lidé navíc chtějí získat nové zkušenosti, prohloubit své jazykové dovednosti a vyzkoušet si na „vlastní kůži“, jak to chodí jinde. Proto někteří zkoušejí sehnat práci v zahraničí. I v zemích Evropské unie klesl zájem nejen o domácí, ale hlavně o zahraniční pracovníky. Přesto se volná místa, např. na http://ec.europa.eu/eures/, stále inzerují. Jen je jich méně. Právě kvůli vyšší konkurenci na evropském trhu práce je nutné se na jednání se zahraničními zaměstnavateli maximálně kvalitně připravit. Odjezd do zahraničí bez předem domluvené práce, a to i přes personální agenturu, natož bez znalosti návrhu pracovní smlouvy domlouvané individuálně, může být riskantní. Náročnost jednání o uzavření smlouvy na konkrétní práci se liší podle stupně kvalifikace a pracovního zařazení. Anglicky psaný životopis nemusí stačit, ideální je Europass.

Europass je prvním jednotným celoevropským souborem dokladů o vzdělání, osobních kompetencích, jazykových dovednostech, odborné kvalifikaci a pracovních zkušenostech jejich držitele. Jeho struktura je jednotná a od roku 2005 pomáhá nejen zlepšit komunikaci na evropském trhu práce mezi zaměstnavateli i uchazeči o práci, studenty a vzdělávacími institucemi v oblasti vzdělávání, ale také mobilitu občanů EU, členských států ESVO/EHP, přistupujících a kandidátských zemí na základě dobrovolnosti.

Dokumenty Europassu nejsou novými certifikáty, poskytují však zaměstnavatelům a vzdělávacím institucím transparentní a přehledný soubor všech odpovídajících informací o držiteli v jakémkoli jazyce výše jmenovaných států. Tím mu usnadňují prezentovat se a poskytnout o sobě informace tak, aby byly správně pochopeny nejen v jeho mateřské zemi, ale především v zahraničí.

Absolventi Střední školy obchodní a služeb SČMSD, Polička, s.r.o. získávají zdarma Europass jako osvědčení ke svému maturitnímu vysvědčení nebo výučnímu listu, které v jednom cizím jazyce (angličtině, francouzštině nebo němčině) budoucím zahraničním zaměstnavatelům usnadní pochopení dosažené kvalifikace a vzdělání žadatele.


Warning: implode(): Invalid arguments passed in /srv/_container/_1000194/web/content/www/wp-content/plugins/facebook-pagelike-widget/fb_class.php on line 44
Facebook Pagelike Widget