Vyberte stránku

V tomto školním roce se naše škola zapojila do velmi zajímavého projektu „Školy vyslanci Evropského parlamentu“. Cílem programu je šířit povědomí o Evropské unii a motivovat mladé lidi k zamyšlení o budoucnosti EU. Čeká nás mnoho zajímavých aktivit, besed a projektových dní.

Představujeme projekt „Škola jako vyslanec Evropského parlamentu“

Vzdělávací program Evropského parlamentu, jehož cílem je šířit povědomí o EU a parlamentní demokracii mezi mladými lidmi.

Aktivity projektu:

· Sestavení týmu junior vyslanců ze žáků školy

· Vytvoření informačního místa o EU na naší škole

· Seznámení se se studijními materiály a jejich využití ve výuce

· On-line besedy a workshopy

· Spolupráce se školami či institucemi

· Příprava oslav Dne Evropy

· Prezentace naší školy na sociálních sítích – náš termín je 6.4. 2022

Co získá naše škola?

· Po splnění požadavků stanovených v programu certifikát jako Vyslanecká škola Evropského parlamentu

· Nejaktivnější školy navštíví sídlo Evropského parlamentu ve Štrasburku.

 

Naši junior vyslanci Aneta Trávníčková, Martina Topinková, David Priesol, Daniel Sauer, Nikola Lipenská a Natálie Hloušová se těší na vaše hlasy, které nám pomůžou vybrat jeden mezinárodní den. Ten potom společně oslavíme, zasoutěžíme si o zajímavé ceny a dozvíme se i něco o historii a významu vybraného dne.

 

Sledujte prosím i náš instagramový účet https://www.instagram.com/vyslanci_obchodka_policka/

 

Studenti oboru Veřejnosprávní činnost si v rámci projektu Vyslanci EU zahráli únikovou hru a shrnuli zde své dojmy.

Vojta: Hra mi přišla velice zajímavá, jelikož jsme o tom museli přemýšlet a museli jsme se soustředit na to, co děláme. Zjistili jsme, jak velké znalosti o Evropské unii a o unijních institucích máme. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, které nám budou určitě užitečné. Únikovka byla dobře zpracovaná jak graficky, tak obsahově.

Verča: Úniková hra na téma Evropská unie byla velice zajímavá, bohužel už ne tolik uspořádaná. Myslím si, že je podstatné k tomuto tématu vědět alespoň základní informace, které tato hra přináší. Jediné co bych vylepšila, by byl systém hry, aby se hra alespoň nakonec vyhodnotila.

Honza: Úniková hra měla veliké nedostatky v grafice, díky nimž působila zastarale.

Aneta: Hodinu věnovanou EU považuji za zajímavé a užitečné zpestření našich obvyklých hodin. Vyzkoušeli jsme si se spolužáky několik ne vždy tak jednoduchých úkolů, které byly ovšem dobře zpracované. Vytkla bych pouze pár detailů, týkajících se grafiky.