Vyberte stránku

Naši studenti na soutěži Finanční gramotnost a Ekonomická olympiáda

Na vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti je dnes kladen velký důraz.

Také naši studenti se v hodinách ekonomiky i dalších předmětů snaží propojovat získané teoretické ekonomické znalosti s praktickými příklady důležitými pro jejich budoucí soukromý, ale i profesní život.

Aby si žáci mohli ověřit, na jaké úrovni jsou jejich znalosti, zúčastňují se různých soutěží.

Studenti Podnikání a Veřejné správy se například zapojili do 11. ročníku celostátní soutěže Finanční gramotnost, jejíž školní kolo proběhlo v prosinci loňského roku. Nejúspěšnější řešitelé z každé třídy – tedy Pavlína Tesařová, Denisa Boštíková a David Priesol vytvořili tým, který se 26. ledna zúčastnil okresního kola této soutěže. I přes drobnou komplikaci v podobě onemocnění jedné soutěžící a tím vzniklou potřebu spojit se při vlastní soutěži přes Teams (což naši studenti po předchozí online výuce bravurně ovládají Úsměv) zvládla naše skupina zodpovědět záludné otázky perfektně a jako nejlepší tým svitavského okresu si zajistili postup do krajského kola soutěže Finanční gramotnost. Zde již nebude stačit vyplnit „pouhý“ test, tým studentů bude muset také zpracovat podnikatelský záměr, a pokud bude vybrán, tak tento záměr následně obhájit před odborníky.

K postupu do krajského kola našim žákům gratulujeme a přejeme dostatek neotřelých nápadů při zpracování podnikatelského záměru pro krajské kolo soutěže.


Ekonomická olympidáda

V prosinci se studenti Podnikání a Veřejné správy zúčastnili základního kola Ekonomické olympiády. Ve velké konkurenci gymnázií a obchodních akademií se naši studenti umístili na krásném desátém místě v Pardubickém kraji.

Nejlepším řešitelem v naší škole byl Daniel Sauer z 3. E. Koncem ledna proběhlo krajské kolo Ekonomické olympiády, kde Dan získal perfektní 9. místo z 32 účastníků z Pardubického kraje.

A jak Dan hodnotí svoji účast v této soutěži?

Dne 26. 1. jsem se zúčastnil krajského kola Ekonomické olympiády.

Testování předcházel webinář, který byl zhruba hodinu a půl dlouhý. Do webináře nás přivítal generální ředitel Komerční banky, víceguvernér České národní banky a ředitelka INEV, ale připojili se i další zajímavé osobnosti, kterých jsme se v průběhu webináře mohli ptát na dotazy.

Součástí programu bylo také pozvání do Spolku absolventů Ekonomické olympiády.

Nejvíce mě zaujalo téma “Jak může vypadat Vaše kariéra”, kde nám bylo přiblíženo kde bychom se mohli v budoucnu uplatnit.

Po zakončení webináře následovala dvacetiminutová pauza, po které přícházel test. V Pardubickém kraji jsem se umístil devátý. S výsledkem jsem nadmíru spokojený, i když jsem nepostoupil dál. Jsem rád, že jsem dostal příležitost zúčastnit se Ekonomické olympiády.