Vyberte stránku

Adaptační pobyt 2022 – Hodonín u Kunštátu

Po dvou strastiplných letech covidových opatření konečně nastala šance vyrazit s prvními ročníky na adaptační pobyt. Aby náhodou opět neuhodila jakákoliv omezení a opatření, vyjeli jsme v prvním možném termínu od středy do pátku 14. – 16. září do krásného prostředí okraje Českomoravské vrchoviny do Hodonína u Kunštátu.

Naše volba nebyla náhodná, krásný rekreační objekt nazývaný ´zámeček´ nezklamal. Nově vybavené pokoje, dostatek místa pro všech 128 účastníků a velkorysé okolí s posezením, kuželkami, přírodním biotopem na koupání a lesem, bylo velmi příjemnou změnou oproti školním třídám, do kterých se možná mnohým žákům po prázdninách tak úplně nechtělo. Počasí nám úplně nepřálo, ale i to se umoudřilo a umožnilo večerní táborák i společnou noční hru, kterou zorganizovali žáci nástavbového studia klasickým prvákům, kteří stmelovali nové kolektivy a poznávali spolužáky.

Mimo individuální aktivity jednotlivých třídních kolektivů proběhly programy organizované ve spolupráci se Střediskem výchovné péče Alfa a vzdělávací exkurze po stopách moderních dějin do Jeskyně blanických rytířů a smyslové zahrady v Rudce u Kunštátu a Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě.

Tři dny mimo školu byly jednoznačným přínosem pro žáky i pedagogy. Naplánovali jsme další možné výjezdy za kulturou, sportem i poznáním, které jsou příslibem pozitivních zážitků pro následující školní rok.