Vyberte stránku

Vážení rodiče a žáci,

byli jsme MŠMT vyzváni, abychom Vám předali informaci o aplikaci eRouška a vyzvali Vás k co možná největší spolupráci k využívání této aplikace.

Cituji z dopisu PhDr. Karla Kováře, Ph.D., náměstka ministra školství pro oblast vzdělávání, sportu a mládeže:

Ministerstvo zdravotnictví před časem představilo novou verzi aplikace eRouška, která je součástí systému Chytré karantény, a pomáhá eliminovat přenos nákazy tím, že upozorní své uživatele v případě, že se setkal s jiným uživatelem, který byl pozitivně testován na onemocnění COVID-19. Díky tomu pomáhá efektivně předcházet plošným epidemiologickým a karanténním nařízením.

Hlavní myšlenka nové eRoušky stojí na dobrovolnosti a rovněž na přísném protokolu, který chrání osobní data uživatelů. Aby se tato aplikace stala efektivním nástrojem boje proti koronaviru, musíme dosáhnout jejího co největšího rozšíření ve společnosti. Chtěli jsme Vás proto požádat, abyste se do kampaně na podporu této aplikace zapojili také.

Vše je postavené na dobrovolnosti: chtěl bych Vás proto zdvořile poprosit o to, abyste pomohli rozšířit informaci o této aplikaci mezi Vaše kolegy a studenty. Je možná důležité poznamenat, že aplikace funguje tzv. na pozadí, tedy rozhodně nebude studenty nebo vyučující rušit při výuce.

Přikládám i informativní letáky jak postupovat.

Děkuji velice za spolupráci a Vaši ochotu.

Ing. Marcela Mrázová
ředitelka školy

 

eRouška